ניתוח אף אצל ד"ר דב קליין

ניתוחי אף הם בין הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר, ובארה"ב למשל בוצעו בשנת 2015 למעלה מ-145,000 ניתוחים שכאלה. גם בישראל מדובר בהליך כירורגי רווח מאוד, כולל בקרב בני נוער, והוא נתפש כניתוח קל יחסית – בצדק ושלא בצדק.

בצדק, כי המיומנות הגבוהה שנצברה אצל לא מעט מנתחים פלסטיים ובהם כמובן ד"ר דב קליין מבטיחה ביצוע מדויק ותוצאות משובחות במיוחד; ולא בצדק, כי ראשית כל מדובר בהליך כירורגי לכל דבר וכל הליך שכזה מחייב משנה זהירות, ושנית, זהות המנתח עבור ניתוחי אף חשובה במיוחד שכן כל טעות שהיא, ולו הקלה שבקלות, לא רק תפגום במראה הפנים אלא גם עלולה להזיק למערכת הנשימה (ואגב, ניתוח אף הוא הניתוח הפלסטי הכמעט יחיד שמתבצע לעתים מסיבות רפואיות – כלומר על-מנת להקל על קושי בנשימה).

ידע רחב היקף, פרסום נרחב וניסיון עשיר

ד"ר דב קליין אמנם זכה לכינוי "המנתח הפלסטי של הסלבס", אולם עוד הרבה לפני שמפורסמים ומפורסמות החלו לנהור למרפאה שלו הוא היה רופא מוכשר, מקצועי להפליא ומנוסה במיוחד.

כך למשל הוא פיתח כמה וכמה המצאות בתחום הרפואה האסתטית, שרופאים רבים ברחבי העולם מיהרו לאמץ, וגם בהקשר של ניתוחי אף ישנו פטנט שהוא רשם – מכשיר ייעודי שמבטיח תוצאות מוצלחות במיוחד ואשר נמצא בשימושם של מיטב הכירורגים הפלסטיים בעולם.

תיקון ניתוחי אף כושלים

אינדיקציה מובהקת לכך שניתוחי אף אינם כה פשוטים כפי שהם נתפשים, ולחשיבות הבחירה במנתח פלסטי מנסה ומיומן, היא מספרם הרב יחסית של הניתוחים באיבר זה אשר מסתיימים בחוסר הצלחה ואף מחייבים ניתוח תיקון.

למעשה אחת המומחיויות של ד"ר דב קליין היא בביצוע אותם ניתוחי תיקון בעקבות ניתוחי אף בעייתיים. ניתוחי התיקון, אשר בז'רגון המקצועי נקראים "ניתוחים שניוניים", מחייבים הן מיומנות טכנית גבוהה במיוחד כדי לתקן את אותו נזק שגרם הניתוח הראשון, והן רגישות מרבית שהרי מי שנזקק לניתוח פלסטי שני נמצא, סביר להניח, במצב רגשי לא קל.

האם כדאי לעבור ניתוח אף בגיל צעיר?

כאמור חלק נכבד מהפופולריות של ניתוחי האף בשנים האחרונות מיוחסת למגמה ההולכת וגוברת של בני נוער לעבור את ההליך הכירורגי הזה.

למעשה ישנו אפילו טרנד של ממש שבמסגרתו בני נוער מנצלים את אחת החופשות מבית הספר כדי לשפץ את אפם, וגם במסגרת הסדרה "חלומות מפלסטיק" שבה תועדו מטופלים ומטופלות של ד"ר דב קליין שעברו את התהליך רווי ההתלבטויות, החששות וכמובן גם ההצלחות של ניתוח פלסטי הוצגה נערה בת 16 שבחרה לעבור את הניתוח בגיל צעיר.

ככלל ממליץ ד"ר דב קליין להמתין עם ניתוח אף. ראשית, עד גיל 17 פחות או יותר צורתו הסופית של האף עדיין נמצאת בשלבי גיבוש כך שאין טעם לעבור ניתוח, ושנית, בגילאים צעירים אנחנו לעתים מושפעים מלחצים חברתיים באופן מופרז ומבצעים דברים שאינם הכרח המציאות.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>