בתי אבות

הגיל השלישי הוא הגיל שבו מגיע לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה באמת

תוחלת החיים בחברה המערבית המודרנית עולה בהדרגה במאות השנים האחרונות, ומדובר בראש ובראשונה בתהליך מבורך שמאפשר לנו למצות כמה שיותר מהחיים שלנו על גבי האדמה. עם זאת, שגרת היום יום שלנו במרבית חיינו לא מאפשרת לנו לרוב ליהנות עד תום מאיכות החיים שלנו כפי שהיא יכולה וצריכה להיות. אנחנו עובדים קשה, במשך שנים ארוכות ומתישות, בכדי לפרנס ולאפשר לנו ולבני משפחתנו את כל מה שנחוץ לנו ולהם ויותר מכך, אך בתהליך הזה ספק אם אנחנו נהנים מאיכות החיים שאנו משיגים בצורה הנכונה. בגיל השלישי הכל משתנה, כאשר לאחר הפרישה והפנסיה אנחנו צריכים להיות מוכוונים לדבר עיקרי אחד – איכות החיים שלנו. איכות החיים שלנו מתגלמת בגיל השלישי בראש ובראשונה במשפחה, אך גם בשגרת יום יום בריאה, מהנה ומעצימה שבה אנחנו עושים את הדברים מהם אנחנו נהנים באמת, ומאפשרים לעצמנו לקצור את פירות עמלנו ארוך השנים. זו בדיוק הסיבה שבגינה אנחנו הולכים לבתי אבות – שבניגוד לכינוי המעט ארכאי, כיום הופכים למסגרת האיכותית ביותר שבה ניתן להעביר את השנים הכי יפות שלנו.

מהם השירותים האיכותיים אותם אנחנו צריכים לקבל במסגרת בתי אבות מובילים?

  • שירותי בריאות ושגרה – יותר מכל דבר אחר, בית אבות מאפשר לנו כיום ליהנות משגרת חיים בריאה ובטוחה שבה דואגים לכל צורך שלנו עד לפרטים הקטנים ביותר. זה מתחיל בדברים הכי קטנים שמהווים את המטלות הכי מתישות – אנחנו לא צריכים לנקות את הבית שלנו והסביבה שלנו, אנחנו לא צריכים לדאוג למצרכים ולאוכל, ולכל צרכי היום יום הבסיסיים דואגים לנו. הדבר לא אומר שאנחנו לא יכולים להתנהל בעצמאות ולבשל, אם נרצה, אבל הצורך עצמו כבר לא רלוונטי. גם כל מה שנוגע לשירותי בריאות בבית האבות – ודאי שעומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של טיפול בגיל השלישי.
  • שירותי פנאי ואיכות חיים – הדבר החשוב ביותר שבגללו כדאי לעבור לבית אבות הוא כל מה שנוגע לשגרת היום יום ואיכות החיים שלנו. בין אם התחביבים שלנו וההנאה שלנו מגיעים מפעילות ספורטיבית (שהיא גם בריאה וחשובה כשגרת יום יום, ודאי לגיל השלישי), ובין אם הם מגיעים מפעילויות חברה ופנאי – כל מה שאנחנו מחפשים יהיה קיים ברמה הגבוהה ביותר בבית האבות. בין אם מדובר בערב שבו יושבים עם חברים סביב שולחן קלפים או משחק אחר, ובין אם מדובר בשחיית בוקר בבריכה – הכל יש, וברמה הגבוהה ביותר.

בית האבות מאפשר לנו, יותר מכל דבר אחר, ליהנות מאיכות החיים שמגיעה לנו כל כך

יש אנשים שהעצמאות שלהם היא הדבר החשוב ביותר שלו הם קנאים במידה הרבה ביותר, גם בגיל השלישי. לעומת זאת, יש אנשים שכל חייהם מחכים לרגע שבו הם ייהנו מהפרישה שלהם כפי שהיא צריכה להיות – ואת זה ניתן להשיג כמעט רק עם בתי אבות מפנקים ואיכותיים.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>