מה אפשר לעשות כדי למנוע בריחת שתן?

כל אחד יודע, עד כמה התופעה של בריחה ודליפה של טיפות שתן, ולו בכמות הקטנה ביותר, היא תופעה שיש להתמודד איתה גם ברמה הפיזית וגם ברמה הנפשית. סביר מאד להניח, שאם התנסיתם בחוויה כזו, מיהרתם לחפש פתרונות מתאימים. צריך להבין שהיום לשמחתכם יש שורה ארוכה מאד של פתרונות אפשריים, שאפשר גם ליישם במקביל, על מנת שתחוו את הבעיה הזו בצורה מינימלית, ואולי אף תוכלו לפתור אותה בהמשך. חשוב כמובן להתאזר בסבלנות המתאימה, ולהבין שמדובר בתהליך הדורש גם אימון ומשמעת עצמית.

לשים תמיד חיתולים למבוגרים ביום יום

כמובן שהפתרון הראשון לבעיות של בריחת שתן, הוא ללבוש חיתולים למבוגרים. חיתולים למבוגרים הם למעשה חיתולים לכל דבר ועניין, אשר מותאמים כמובן לגוף המבוגר, ותפקידם הוא לספח לתוכם את השתן שדולף. אלא שבניגוד לחיתולים הרגילים, הרי שבמקרה של חיתולים למבוגרים הם מעוצבים כך שהם לא יראו מעבר לבגד, ויהיה ניתן להתהלך איתם בחופשיות מפתיעה. כך אתם יכולים להמשיך כרגיל בחייכם ללא הפרעות מיוחדות.

כמובן שמעבר לפתרון של חיתולים למבוגרים, יש עוד שורת פתרונות לטיפול בבעיות של בריחת שתן. אחד מהפתרונות, הוא מראש להפסיק לצרוך מוצרים שגורמים לכם לרוץ לשירותים. במשקאות אלכוהוליים שונים, ומשקאות רווי קפאין – יש חומרים משתנים במיוחד. גם אוכל רווי בתבלינים, או בחומציות (כמו לדוגמה תפוזים ועגבניות) הוא משתן למדי. אולי הבעיה של בריחת שתן לא תיעלם לחלוטין במקרה כזה -  אך היא בהחלט תקטן.

יש גם תרגילים מיוחדים שניתן לעשות כיום, על מנת לתרגל את שרירי האגן שלכם. אלו הם תרגילים שטובים מאד לנשים שסובלות מבעיה של בריחת שתן אחרי מספר פעמים שהן חוו היריון ולידה, ושרירי האגן שלהן נחלשו. התרגילים הללו, שמבוצעים מספר פעמים ביום, מאפשרים לכם להשיג שליטה טובה יותר על שרירי האגן – וכך גם על שלפוחית השתן. התהליך הוא כמובן הדרגתי, ולכן כדאי להמשיך ולשים חיתולים למבוגרים במקביל.

ראוי גם לציין, שעל מנת לטפל בצורה טובה בתופעות של בריחת שתן, כדאי לשקול פעילות גופנית מסוימת. הדבר כמובן שונה אם מראש השתן שלכם דולף במקרים של מאמץ, אך במקרים רבים אחרים ירידה במשקל בהחלט מקלה את הלחץ על שלפוחית השתן, וכך קל יותר לשלוט עליה. כמובן שבמקביל כדאי להמשיך ולהשתמש במוצרים סופגים וסופחים, על מנת שגם במקרה של דליפה – החיים ימשיכו כהרגלם.

להבין שדברים מהותיים לא משתנים

ראיתם כאן כמה עצות מועילות מאד לטיפול בתופעה של בריחת שתן. חשוב להבין שבבסיס כל העצות הללו מצוי עיקרון אחד: החיים שלכם לא צריכים להשתנות באופן מהותי, ולא מדובר בתופעה איומה ונוראה. בשורה התחתונה, כל עוד יש לכם חיתולים למבוגרים שאתם מרגישים איתם בנוח, אתם יכולים ללכת איתם לכל מקום, מבלי שהם בכלל נראים או מורגשים. במקביל בצעו את הפעולות שיעזרו לכם להקטין את תופעת הבריחה, וכך תרגישו טוב גם מבחינה נפשית, וגם מבחינה פיזית.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>